KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14623290
nr 1462 3290
Einar Hylander
(1913-1989), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1959,51x17, yttermått inklusive ram: 59x34 cm
Einar Hylander, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1913, död i Stockholm 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:06:55
25/4 19:01:26
Einar Hylander
Läs mer om Einar Hylander